רוני באריל

סגנון הוא דבר מתפתח. לא קמים יום אחד ואומרים – 'זה הסגנון שלי'. הסגנון נבנה ובמהלך השנים מדייקים אותו.


המקום שבו הכל התחיל

את הניסיון המשמעותי ביותר צברתי בשנים הראשונות שלאחר הלימודים, עם ביצוע העבודות הראשונות, בהן כל פעם נתקלים בבעיות חדשות ובהפתעות שצריך לתת להן מענה.

דגם פירנצה אדריכל: רוני באריל צילום: נדב פקט

המיוחד ביותר

כל פרוייקט הוא פרוייקט מיוחד ויחודי, בו אני מנסה לתת מענה לצרכים היחודיים של הלקוחות, ליצור את הבית שיעשה להם הכי טוב ולהגשים להם את החלום.

מקורות השראה

אני משוטטת הרבה באתרי אינטרנט של הספקים השונים בתחומי הבניה והעיצוב ונוסעת לתערוכות בארץ ובחו"ל על מנת לקבל השראה ולראות חידושים.

איך נוצר סיפור

כל פרוייקט חדש מתחיל בפגישת תישאול של בני המשפחה. בפגישה זו אני מנסה ללמוד על אורח החיים של בני הבית, העדפותיהם, הצרכים שלהם, סגנון, צבעים וחומרים שהם אוהבים וכמובן המסגרת התקציבית העומדת לרשות הפרוייקט. התמונה המתגבשת במפגש זה נותנת לי כלים לתכנון ועיצוב הבית.

עניין של סגנון

הסגנון האישי שלי הוא סגנון נקי ומודרני, מינימליסטי, בצבעים מונוכרומטיים עם נגיעות של צבעים עזים. הסגנון התפתח במהלך השנים, לאחר שנחשפתי להרבה סגנונות, והפך להיות מדוייק יותר.

אם לא היית מעצבת

העיסוק בעיצוב פנים מהווה עבורי פרק ב' מקצועי ואני עוסקת בו בשנים עשר השנים האחרונות. לפני כן, למדתי לתואר ראשון ולתואר שני בפסיכולוגיה ועבדתי כפסיכולוגית במשך כ- 14 שנים בארגון גדול. כאשר חשתי צורך בשינוי מקצועי ורצון להיכנס לעולם העיצוב – אליו נמשכתי עוד משחר ילדותי – פניתי ללימודי עיצוב פנים. העיסוק בעיצוב פנים הוא הגשמת חלום עבורי.

על איזה צבע בשום אופן לא תוותרי?

את מרבית הבתים אני מעצבת בצבעים מונוכרומטיים של שחור, לבן ואפור. לצבעים אלו אני מוסיפה תמיד נגיעות של צבע אחד עז כמו: טורקיז/כתום/סגול אשר, מוסיפים ענין וחמימות לבתים.

איזה משקל את מעניקה לדלתות הפנים בעיצוב שלך?

דלתות הפנים בבית אמורות להיות בעיני ברקע, שנטמע בחלל, ולא ליצור רעש מבחינת צבעוניות. יחד עם זאת, לעיצוב הדלת, בנוסף על איכותה כמובן, יש חשיבות ביצירת מראה מעודן ואלגנטי. לכן אני מעדיפה את דלתות הצבע עם חריטות.

מה מסמלת עבורך דלת הכניסה בפרויקט?

דלת הכניסה מרמזת על הסגנון העיצובי שמאפיין את הבית. בדרך כלל הדלתות בהן אני בוחרת הן בסגנון נקי ומודרני, אשר מאפיין את עיצוב הפנים שאני עושה בתוך הבית.

ולקינוח: איזו דלת כניסה של רב-בריח היית משלבת אצלך בבית?

הייתי משלבת את דלת דגם רוטשילד שיק, אשר מתאימה לסגנון העיצוב הנקי ומודרני שלי.

זו דלת אשר מתאימה לסגנון העיצוב המודרני ונקי שלי.

דלת כניסה דגם רוטשילד שיק