רויטל רודצקי How to Choose by


1. Choose Your CAREER

אוסף של מקומות לאורך שנות חיי הם שעיצבו וגיבשו את הדרך שלי לעיצוב. זה התחיל בצפיה ממושכת ימים וחופשות בנגריה של אבא מגיל צעיר מאד, שם נחשפתי לעץ כחומר גלם והייתי עדה לתהליך עד שהוא הופך למוצר מוגמר. לאחר שרותי הצבאי לקחתי חלק בצוות הניהולי ובהקמת החנויות הראשונות של חברת האופנה הספרדית ZARA שהגיעה ארצה שם למדתי רבות על טקסטיל במשך 5 שנים ובעשור האחרון אני מעורה מאד בתחום הצבע אחרי שחקרתי אותו לא מעט ואת יחסי הגומלין עם בני האנוש והתאהבתי קשות ומאז אני מעבירה סדנאות צבע למעצבי פנים ומדריכה איך הכי נכון לעבוד איתו.

2. Choose Your INSPIRATION

ההשראות שלי אסופות מעולמות שונים – אני אוהבת לצלם ומבלה המון בטבע שמהווה עבורי אינסוף אפשרויות מצבים וצבעים.אופנה עכשוית וגם כזו שנצפית דרך סדרות טלויזיה תקופתיות או בתערוכות כי אני אוהבת לחקור אבולוציות, שווקים בארץ ובעולם השוק הוא המקום הראשון שאני מגיעה אליו – מבחינתי הוא שיקוף של העבר והווה של אותו מקום ולמדה המון על התרבות. תערוכות עיצוב בחו"ל, ספרי העיצוב של טרישיה גילד וחשבונות אינסטגרם של יוצרים, מעצבי פנים מקומיים ובינלאומיים, מעצבי מוצר, תאורה, אופנה וכו'  

3. Choose STORY

סלון
צילום: אושר גולן

מנסיוני הטריק לסיפור טוב נמצא בהקשבה. שם טמון הבסיס למערכת יחסים טובה ותקשורתית. הכניסה לחיי הלקוחות והאינטראקציה איתם יוצרת כימיה וקירבה מקצועית שבמשך הזמן הופכים לאמון והוא שמייצר את הפתיחות הדרושה לרקום את סיפור חייהם דרך בחירת קונספט עיצובי ושילוב חומרים וצבעים שיבטאו את הלך הרוח והאופי שלהם בבית.

4. Choose Your FAVORITE

כל פרוייקט יקר לליבי ומיוחד במינו. אחד הפרוייקטים המרגשים הוא דירה בתל אביב. דירה צעירה, תוססת וצבעונית שהתהליך כולו נולד מכימיה מטורפת ברשת והתכתבויות של חודשים קודם לכן עם הלקוחה. כשכבר הגיע זמן לשפץ נפגשנו לשוחח על התהליך, זה הרגיש כאילו אנחנו מכירות שנים ודבר אחד ניכר היה, שהיא סומכת עלי מאד. היה לנו הסכם לא חתום שהתגבש מעצמו. אני אמונה על התהליך העיצובי, ניצוח בעלי המקצוע ופיקוח על העבודה בשטח והיא מצידה מנעימה לנו את זמן הביצוע במפגש שבועי קבוע ומפנק של אוכל ומתוקים והיו גם ריקודים (עשרות סרטוני טיק טוק מצחיקים קישטו את הרשת ונמצאים אצלי באינסטגרם. עדות לשיפוץ מהנה במיוחד).

בכל שבוע קונספט האירוח התחלף כולל חגיגות ימי הולדת עם כל המשתמע מכך בלונים עוגות ושירים. יום הצילומים לדירה חתם את החודשים המרגשים והסתיים בפרידה מרגשת עד דמעות ומתנות אישיות שהיא העניקה לכל צוות השיפוץ בהקדשה אישית. לקוחה נדירה שהוכיחה שיחסי עבודה מקצועיים לא מסתיימים רק בבית יפה ועשיה מקצועית ויכולים להיות מלווים מהלב ובכנות ענקית.

מטבח
צילום: אבי קבלו

5. Choose STYLE

אני אוהבת גיוון. בלי זה קצת משעמם לי ביצירת הקונספט, לכן מהר מאד הבנתי שאני שבויה בקסמי שילוב הסגנונות הקרוי "אקלקטי" והוא זה שמלווה אותי בכל שנותיי כמעצבת. עוד לפני שהסגנון האקלקטי יצא לאור בשמו תחילת העבודה שלי התרכזה תמיד בסגנון המודרני הנקי והמשיכה בשילוב סגנון נוסף בנגיעות קטנות וחמות לאיזון שאת מרביתו אני לוקחת דווקא מהלקוחות. זה יכול להיות אוסף מיוחד או רהיט שעבר בדורות המשפחה כך שהסגנון שמתגבש הופך להיות ארצישראלי שכזה ומבטא את הבית עצמו ואת דייריו. עם השנים נוספים עוד סגנונות בסקלת הסגנונות וכשהמגוון גדול זה מאפשר יותר שילובים ומשחק ביניהם.

6. Choose a DESTINY

ללא ספק מעצבת אופנה תחום שתמיד נמשכתי אליו עוד מגיל צעיר כשראיתי את אמא שלי מתלבשת ושמה דגש על פריטי סטיילינג.

7. Choose a Hand Signature

מכל לקוח שמגיע אלי אני למדה עוד על הסגנון שלי. הוא כזה שמותאם ללקוח ולאו דווקא מאופיין על ידי סגנון מוביל אחד, אלא יותר אקלקטי. אני נוהגת לשלב את הסגנון המודרני הנקי ובעל הקווים הישרים עם צבעוניות מותאמת ללקוח. לעיתים מונוכרומטית ולעיתים עליזה ומעיזה בהתאם לחיבור שלי עם הלקוח. צבע מלווה אותי בכל העבודות כאחד מחומרי הגלם שאני מאד מאמינה ביכולות שלו לשנות בצ'יק כל חלל עייף לצעיר ורענן. זו חותמת האישית שלי. בנוסף כשאני מגיעה לשלב הסטיילינג אני משתמשת בצמחיה ירוקה טבעית. מבחינתי היא מאסט ומרפרשת מאד את החלל וטביעת האצבע האישית שלי היא שימוש בצמחי האבוקדו שאני מגדלת אצלי במטבח. תמיד יופיעו כמה מהם בעבודות שלי.

חדש שינה
צילום: אושר גולן

8. Choose MOODBOARD

בית החלומות שלי מאופיין משתי מערכות – חיצונית ופנימית ועשוי מתרכובת חומרי גלם תעשייתיים בסיסיים של בטון ברזל ועץ בשילוב גווני בסיס בהירים ורכים שלצידם מקטעי חללים שצבועים בגוונים עמוקים ורוויים.

בבית משחק צבעים קונטרסטי שמייצר עניין כמו גם משחקי אור וצל. דלת החוץ עשויה פלדה גולמית ורלסים מברזל תומכים קירות בטון חשופים. מעטפת הבית בהגדרתה המערכת "הקרה" ומורכבת מחומרי הבטון והברזל ומכלול הפריטים בתוכו היא המערכת "החמה" שמורכבת מעץ וצבע.

שידה בחדר השינה
צילום: אושר גולן

9. Choose DOOR

דלת כניסה היא אלמנט המגשר בין חוץ הבית לפנים שלו ומהווה כרטיס ביקור ורמז של מה שמתחולל פנימה. לפני הכל יש לחבר אותה לסגנון ולחומרים שמספרים את סיפורו של הבית ולקשר אותה גם לסקאלת הצבעים (בחזית החוץ וחזית הפנים). מי שמגיע אליה ידמיין את מה שהוא צפוי לפגוש כשיכנס, לכן נרצה שהיא תעשה שואו ותהיה ייצוגית. אני אוהבת לבחור אותה בהתאם לקונספט העיצובי שבחרתי ולתת לה טאץ' בידית מיוחדת שהיא כמו תכשיט (טיפים לבחירת דלתות בסרטונים שעשיתי בסניף דיזיין ומופיעים באתר)

דלת כניסה פתוחה עם הצצה לסלון הבית
צילום: עידן גור
חדר שינה עם דלתות פנים
צילום: עידן גור

10. Choose TEAM

במשך 24 השנים בהן אני מעצבת פנים אספתי לא מעט ספקים שמלווים אותי בפרוייקטים. אחד הדברים החשובים שאני לא מוותרת עליהם בקלות ושואפת להגיע לכל ביצוע עם הספקים שלי. הקשר המקצועי שנוצר עם השנים בנה אמון ובטחון איתנים בידיעה שלא משנה איזה בלת"מ יצוץ בזמן אמת, תמיד ינתן שרות מהיר ואיכותי. עבור הלקוחות זה יתרון אדיר שאני ממליצה על קבוצת ספקים אחת שנותנת שקט ובטחון לאורך כל זמן הביצוע. שרות מעל הכל. עם רב בריח אני עובדת שנים ארוכות ונהנית ממוצר איכותי ושקט לאורך זמן. אין דבר שארצה להגיע אליו ולא ינתן מענה. כשאני מקבלת שקט מספק קל לי לתת שקט ללקוח. זה פרייסלס עבורי!