דלתות קו אפס

דלתות קו אפס: מהן בעצם? למה הן משמשות? במה הן שונות מדלתות רגילות? עד כמה מסובך ויקר להתקין אותן? לאילו סגנונות, צרכים וחדרים הן מתאימות? התשובות המלאות והמפורטות בכתבה שלפניכם


מהן בעצם דלתות קו אפס ואיך הן יכולות לשדרג לנו את עיצוב הפנים

דלתות קו אפס או דלתות נסתרות – שילוב מילים לוהט שכל מעצב אוהב להשתמש בו, ולא כל לקוח מבין עד הסוף. למעשה, מדובר בדלת שמותקנת בקו אחד עם הקיר ליצירת מראה נקי והרמוני. דלתות כאלה יכולות לשמש הן כדלת הכניסה לבית והן כדלתות פנים קו אפס, וניתן כמובן לצבוע אותן בצבע זהה לזה של הקיר כדי לקבל את אפקט ההיעלמות המושלם.

דלתות קו אפס במחיר משתלם בזכות התקנה מיוחדת

לכל הטוב הזה יש מחיר: דלתות בקו אפס הן לרוב יקרות ומסובכות יחסית להתקנה. תשמחו לשמוע שאצלנו ברב בריח מצאנו את הפתרון המושלם: דלתות קו האפס שלנו מותקנות בקו אחד עם הקיר, אבל מגיעות עם משקוף. השינוי הקטן הזה מקל משמעותית על ההתקנה ומוזיל את עלות הדלת כולה, כך שהלקוח יכול ליהנות מדלת בקו אחיד ואסתטי, במחיר שלא קורע את הכיס.

למי בעצם מתאימות דלתות נסתרות / קו אפס?

הבחירה בדלת נסתרת – קו אפס מתאימה לכל מי שמעוניין להשקיע בעיצוב, ומעדיף מראה קיר חלק ונקי. זו בחירה שמשתלבת באופן מושלם עם סגנון מודרני ו/או מינימליסטי, כזה שמעלה על נס את הניקיון הסגנוני, מעדיף להמעיט בפרטים ודוגל בסיסמה “Less is More”. גם בסגנון התעשייתי דלת נסתרת כזו תתאים בהחלט, ואם אתם מעצבים בית בסגנון נורדי מלא שיק – מדובר בבחירה מצוינת.

האדריכליות ממליצות, כמה טיפים לשילוב דלת בקו אפס בבית שלכם

שלומית דאובה

“אני בוחרת בדלתות קו אפס מכיוון שהן נותנות מראה נקי לחלל ומשתלבות בצורה מדויקת עם הקיר, כך הדלת פחות בולטת. לדלתות סמויות יש נראות ורמת גימור מושלמים. דלתות בקו אפס מתאימות לסגנון המודרני.”


רינת אברהם

” אני משלבת דלת בקו אפס כשיש חלל שהייתי רוצה לטשטש את נוכחות הדלת כמו מזדרון או שירותי אורחים בתוך הסלון. שילוב דלת נסתרת נותן מראה מינימליסטי ויותר אופציות עיצוביות. “

דלתות בקו אפס של רב בריח

דלתות רב בריח נהנות מהתקנה רגילה, מלבד ההלבשות שהן דקות יותר מהרגילות. מה בכל זאת חשוב לקחת בחשבון? אם הריצוף משני צידי הדלת איננו זהה, חשוב לוודא שהשינוי ימוקם בצד החיצוני של הקיר, שהוא הקו שהדלת “תמשיך”, ולא בצידו הפנימי. החיסרון היחיד הוא בטווח הפתיחה של הדלת: דלת נסתרת תיפתח רק עד ל-120 מעלות, ולא יותר. מדובר בחיסרון קטן יחסית, בעיקר ביחס ליתרונות הגדולים שיש לדלת כזו להציע. מעבר לזה, לדלת כזו יכולים להיות כל היתרונות של דלת רגילה: עמידות בפני פריצות, חסינות אקלימית, איטום בפני מים ועוד. בגרסה של רב בריח, ניתן לקבל את כל היתרונות האלה בלי להזדקק להוצאה גדולה או להתקנה ארוכה ומסובכת שמעלה עוד את המחיר הסופי. התוצאה: דלת בקו אפס, סלת סמויה, ומאה אחוזים של סטייל.