אמנות זה כבר מזמן לא רק משהו שתולים על הקיר

דלת כניסה עם מראה בצידה הפנימי, דלת שהסוד בה טמון בידית ודלת שהיא יצירת אמנות יפהפייה. חברת רב-בריח, שלא מפסיקה להתעדכן ולהתחדש, הזמינה מעצבים לעצב את דלת הכניסה האמנותית שלהם. התוצאות מדברות בעד עצמן


דלת כניסה עם מראה בצידה הפנימי, דלת שהסוד בה טמון בידית ודלת שהיא יצירת אמנות יפהפייה. חברת רב-בריח, שלא מפסיקה להתעדכן ולהתחדש, הזמינה מעצבים לעצב את דלת הכניסה האמנותית שלהם. התוצאות מדברות בעד עצמן

אם רוצים, אפשר לגלות אמנות יפה בכל מקום. ציור של הילדים יכול להרחיב לנו את הלב כמו תמונה במוזיאון. שילוב בגדים מגניב יכול להיות אמנותי. גרפיטי ברחוב יכול לזעוק למרחוק, והדלת של הבית שלכם יכולה להיות יצירת אמנות שמחממת באורה את כל הבית. כן, כן. בחברת “רב-בריח” מבינים את זה וגם את הצורך שלנו הלקוחות “לתכשט” את הבית. ומה נכון ויפה יותר מדלת כניסה מעוצבת, שמקבלת את כל הבאים בשערנו?

כחלק מהשפה העיצובית החדשה של רב-בריח “מכניסים סטייל לבית”, יצאה החברה בפרויקט “קול קורא” לעיצוב דלת כניסה בהתאמה אישית. במסגרת הפרויקט נבחרו העיצובים שייוצרו וישווקו בקולקציית דלתות הכניסה לבית של רב-בריח לשנת 2023.

קול קורא למעצבים: מה תהיה דלת הכניסה הבאה

רב-בריח מאמינה בשיתופי פעולה מעניינים עם קהילת המעצבים והאדריכלים. בעבר קיימה שיתוף פעולה עם מעצב-העל אלון ליבנה, שעיצב דלתות פנים מקוריות ברוח הקולקציה שלו, ולפני כשנה קיימה שת”פ לסדרת דלתות פנים FRAMES,  בעיצובן של המעצבות לוסי ויקנין וליטל רוזנשטיין .

מאיה דונרשטיין יתיר, סמנכ”לית השיווק של קבוצת רב-בריח, מפרטת על המהלך: “רב-בריח מתחדשת ומתעדכנת בכל עת. כחלק מהשיח השוטף שלנו ומתוך הקשבה מלאה והבנה של קהילת האדריכלים והמעצבים נולד הרעיון של פרויקט ‘קול קורא’. זו הזדמנות ובמה עבור קהל היעד לפרוץ ולעצב באופן אישי דלתות כניסה שלבסוף יעמדו למכירה כחלק מקולקציית 2023 של רב-בריח”. לפרויקט “קול קורא” נענו כ-120 מעצבים ואדריכלים, ולאחר תהליך של תחרות ושיפוט, נבחרו שלושה מעצבים מובילים לעצב דלתות כניסה.

ואלה התוצאות, תתכוננו להתאהב:

הדלת של דן ליפשיץ: מינימליזם מעוצב, הסוד הוא בידית.

דן ליפשיץ הוא אדריכל ומעצב פנים, בוגר תואר ראשון ושני באדריכלות באוניברסיטת פוליטכניקו שבמילאנו, איטליה. ההשראה של דן מבוססת על סגנון האדריכלות הבינלאומי שהיה נפוץ במאה ה-20 בישראל בכלל ובתל אביב בפרט. הסגנון התאפיין במינימליסטיות, בעיצוב פרקטי, אלגנטי, ללא קישוטים ובשימוש מרובה במרפסות בנויות ובעלות אופי נקי ופונקציונלי (הצורה נובעת מהפונקציה). דן לקח את המוטיבים המובהקים של המעקות והמרפסות הבנויות והטמיע אותם בדלת הכניסה – בדגש על הידית, אשר משמשת כשער הכניסה לבית ואולי אף מרמזת על הסגנון העיצובי שנמצא בחללים המרכיבים אותו. הדלת שדן עיצב היא דלת בגמר צבע איכותי שניתנת לצביעה בכל אחד מהגוונים במניפת הגוונים של רב-בריח. הייחוד של הדלת הוא ידית המשיכה שמותקנת בצידה החיצוני – ידית מעץ מקצה לקצה עם רדיוס בצד מנעול. מינימליזם מעוצב.

דן ליפשיץ. צילום: תמי בר-שי

דלת של ליאת זליג: יוקרתיות והקפדה על כל פרט.

הדלת בעיצובה של ליאת נקייה, מדויקת ומוקפדת עד הפרטים הקטנים ביותר. ליאת היא מעצבת פנים בעלת תפיסת עיצוב ייחודית השמה דגש על תכנון פונקציונלי, יצירתי ומוקפד. העיצוב של ליאת מבוסס על בחירת צבעים וחומרים טבעיים אשר משתלבים יחד. ליאת מאמינה בהתאמת העיצוב לצרכים ולרצונות הלקוח ובשיתוף פעולה הדוק עם בעלי המקצוע השונים. הדלת שעיצבה עבור רב-בריח היא דלת רב-בריחית עם ליבת פלדה וחיפוי לוחות עץ עם חלוקה גאומטרית.

ליאת עיצבה את הדלת בהשראת טרנד הפליסה שמככב בכל תערוכות העיצוב הגדולות בעולם, בכל תחומי העיצוב – מעיצוב אופנה ועד עיצוב פנים וכל מה שביניהם. העץ מגוון בצבעי חול ואבן היוצרים מראה מזמין ורגוע, נקי מאוד אך עם זאת יוקרתי.

הלל אדריכלות: יצרו שימוש מפתיע לצד הפנימי של הדלת.

האדריכלית שירה מוסקל ומעצבת הפנים הדס רוט הן שותפות ומייסדות של המשרד המוכר “הלל אדריכלות”, משרד מוביל ופורץ דרך בתחום מגורי היוקרה. סגנון העיצוב שלהן חם מאוד אבל יכול לכלול גם אלמנטים אורבניים ותעשייתיים ושימוש בחומרים טבעיים כמו עץ, בטון וברזל.

ההשראה לדלת הגיעה מהחיבור שלהן לחומרים טבעיים ועל-זמניים, בדגש על צידה הפנימי של דלת הכניסה, הצד שבדרך כלל מקבל פחות דגש ופחות פוקוס עיצובי. שירה והדס ביקשו להתייחס לדלת כפריט שישמש את בעליו שנים קדימה.

מתוך חשיבה על המרחב הפנימי של הבית הן בחרו לשלב מראה בחזית הפנימית של הדלת. המראה היא שיקוף של החלל ושל מה שקורה בפנים, מחמיאה לו ובתחושה גם מרחיבה אותו.

העבודות של ליפשיץ, זליג והלל נותנות פרשנות חדשה ומרעננת לדלתות הכניסה של הבית, וכך לבית כולו, ומסמלות את החדשנות ואת היצירתיות של חברת רב-בריח, שמציגה קולקציות מתקדמות עיצובית לצד הקולקציות המוכרות והאהובות של החברה.


הלל אדריכלות. צילום: תמי בר-שי

בונים? משפצים? זה מה שטרנדי עכשיו

ביקשנו ממאיה דונרשטיין יתיר, סמנכ"לית השיווק של קבוצת רב-בריח, להצביע על הטרנדים הלוהטים של השנה:

פרסונליזציה. "ללקוחות יש שליטה החל מהעיצוב הנבחר, הגוון, פסי הדקור והחריטות וכמובן בחירת גובה הדלת, חלוקת המפתח והסגנון ורמת הגימור".

טכנולוגיה מתקדמת. "יותר ויותר לקוחות מבינים היום שברכישת דלת כניסה חדשה חובה שהיא תהיה חכמה. דלת כניסה שמופעלת דרך אפליקציה או באמצעות שלט רחוק, קודן או לוח ביומטרי. אבל… הטכנולוגיה המתקדמת חייבת להשתלב בעיצוב הדלת ולא לפגוע בה".

מינימליזם. "דרישה למראה אחיד של דלת וקירות בקו אפס".

התמקדות בידיות. "יש לנו היום מבחר אדיר של ידיות ופרזול. יצרנו ידיות שהן בגדר תכשיט, וכך גם לשמרנים ביותר יש מקום לטאץ' עיצובי של ידית פליז זהובה או שחורה. קשה להתחרות עם המראה הזה – מינימליסטי, שקט ומלא סטייל".

גדלים בהתאמה אישית. רוצים דלת רחבה? דלת גבוהה? צרה? "הכול אפשרי", אומרת דונרשטיין-יתיר.

קיימות. "אנחנו מקפידים על אג'נדה ירוקה ובת קיימא. דלתות הכניסה בגמר צבע מעבר לעמידות הגבוהה שלהן, מדובר בשיטת צביעה הכי ירוקה מבין כל האופציות. כל מחלקות הייצור שלנו חושבות ירוק במטרה להיות הכי ידידותיים לכדור הארץ".