שר האוצר בביקור באשקלון

שר האוצר אביגדור ליברמן בסיור במפעל רב-בריח באשקלון. השר הגיע עם פתרונות למשבר בשרשרת האספקה.


בתאריך ה4.8 הגיעו שר האוצר, אביגדור ליברמן והשר לפיתוח הנגב, הגליל והפריפריה החברתית ושר החקלאות, עודד פורר, לסיור בעיר אשקלון במהלכו ביקרו במפעל ׳רב בריח׳ בעיר ובמרכז הרפואי ׳ברזילי׳.

לאחר מכן נערכה פגישת עבודה בעיריית אשקלון במהלכה העלה ראש העיר, תומר גלאם, את צרכי העיר, בעיקרם, הטבות כלכליות לתושבי העיר, מיגון השכונות הוותיקות באשקלון, הקמת תחנה מרכזית חדשה והקמת מוסדות חינוך וציבור חדשים בשכונת עיר היין.

שר האוצר, אביגדור ליברמן: ״אנחנו משתדלים לא רק לדבר אלא להוציא דברים לפועל. הבשורה שהבאנו היום בעניין שטחי המסחר והתעשייה היא משמעותית ביותר עבור התעשיינים והעובדים שלא במרכז הארץ. הכי חשוב מבחינתי הוא להבין היכן ישנם חסמים ולפרוץ אותם. אני לא מזלזל בעניין איוש העובדים ובטח עובדי המקצוע בLow tech, ולכן נפעל לייצר תוכנית סדורה עבור התעשייה הישראלית שכוללת בתוכה גם בתי ספר מקצועיים. אני מודה לראש עיריית אשקלון על שיתוף הפעולה לאורך השנים ולתושבי אשקלון והאזור על האירוח והעשייה״.

ראש העיר, תומר גלאם: ״ראשית, אני מודה לשר האוצר ולשר החקלאות על ביקורם בעיר אשקלון ועל הנכונות שהביעו לסייע לעיר. העיר אשקלון אמנם המטווחת ביותר, אך גם המבוקשת ביותר למגורים בישראל. הקידום של העיר, ההתפתחות שלה והמשך מעמדה כעיר אטרקטיבית למרות האתגרים עמם היא מתמודדת צריכים להיות אינטרס לאומי ראשון במעלה. אני אמשיך לעקוב אחר המשימות שעומדות על הפרק גם בפני הממשלה החדשה וכוללות הטבות כלכליות ומיגון השכונות הוותיקות ולא נרפה מכך עד שנשיג את מה שמגיע לתושבי אשקלון, בזכות ולא בחסד. אשקלון חזקה, ישראל חזקה".

שמואל דונרשטיין יו"ר ובעלים קבוצת רב בריח תעשיות: "השר אביגדור ליברמן הוכיח שהוא פוליטיקאי מזן אחר. השר ביקר בדרום ובמפעלי רב בריח עוד בערב הבחירות ושמע את הבקשות ובעיות השונות. הבוקר אירחנו את ראש עיריית אשקלון תומר גלאם שהגיע יחד עם השר לביקור חוזר לאחר מינויו כשר האוצר. השר הגיע עם פתרונות וצוות שתפקידו לפתור את כל אותן הבעיות. התעשייה חייבת כתף חזקה ואוזן קשובה לבעיות קשות של רגולציה, משבר בשרשרת האספקה ובעיה חמורה וקשה עם עובדים לתפקידים השונים. אני משוכנע שעם הרצון והאופי המיוחד של השר החדש, אנחנו בתעשייה נראה יותר פתרונות ופחות הבטחות, דבר שיביא ויעשה שינוי אמיתי לתעשייה ולמדינה".

צילום: אלדד עובדיה
צילום: אלדד עובדיה