עדי ברגמן אראל

בואו להכיר את המעצבת עדי אראל שאוהבת לשלב בין סגנונות ובפרויקטים שלה תמצאו סגנון מודרני, קלאסי ואפילו בוהו שיק!


המקום שבו הכל התחיל
כששיפצתי את הבית שלי בפעם הראשונה, אומרים שלעצב לעצמך זה הכי קשה וזה ממש נכון, במיוחד שאני אוהבת הרבה דברים.


המיוחד ביותר
הפרויקט המיוחד שלי היה לא מזמן במודיעין, זוג בגיל השלישי שרצו "תחושה של בית מלון". היא בשלנית ורצתה מטבח ממש מרווח, חצי בית היה עם עמודים ועם הנמכות והיה אתגר גדול להוריד את כל ההפרעות האלה ע"מ ליצור מרחב ציבורי ענק.

צילום: עמית גושר

המורכב ביותר
שוב אחזור לפרויקט במודיעין, היה שם גובה תקרה ממש נמוך, לא ידענו איפה לשים מזגן בלי להנמיך חצי בית. חיפשנו פתרונות אצל כל יצרני מיזוג האוויר ומצד שני ידעתי שאנחנו צריכים לעמוד בתקציב שנקבע. בסופו של דבר יצרנו קרניז בסלון קטן ובלתי מורגש ע"מ להחביא שם את המאייד.


מקורות השראה
אני אוהבת את הים, את ערבוב התחושות שהוא מעורר, הצבעים המשתנים ממקום ולמקום וממזג אויר אחד לשני. קונטרסט הצבעים בטבע תמיד עובד, ואני מנסה ליצור את אותו הקונטרסט גם בעיצובים שלי.


איך נוצר סיפור
חשוב לי מאוד להבין מה גורם לאנשים לרצות לשפץ דווקא עכשיו, אני שואלת המון שאלות עוד במפגש ההכרות, ואז אחרי פגישת "התחקיר" הראשונה הם מרגישים הרבה יותר חופשי איתי. אני נכנסת איתם לפרטים הקטנים, אני חייבת לדעת איך הם חיים בבית וזה נעשה רק דרך תשאול ותשומת לב לפרטים הקטנים ביותר.

עניין של סגנון
אני מאוד אוהבת לשלב, נגיד בחדרי הרחצה אני מאוד מודרנית, בחדרי הילדים אני אוהבת לשחק עם בוהו שיק, מטבח וסלון אני מאוד אוהבת מודרני אבל יש סיכוי טוב למצוא אצלי גם פרטי ריהוט בסגנון קלאסי. אני חושבת שנכון לשלב אבל הכי נכון לא להגזים בשום דבר.


אם לא היית אדריכלית
זמרת, אבל כנראה שלא נולדתי להיות זמרת…

על איזה צבע בשום אופן לא תוותרי?
כחול/ירוק

איזה משקל את מעניקה לדלתות הפנים בעיצוב שלך?
דלתות אצלי תופסות חלק מאוד חשוב, אני חושבת שכל אלמנט הוא חשוב, לכל דבר צריך לתת את הדעת, אחרת איך זה ייראה? חצי עבודה? אזור לא מטופל? כל בחירה צריכה להיות מחושבת הן מבחינה עיצובית ופרקטית וכמובן שתתאים לכיס של הלקוח. והכל זה תמיד עניין של מינונים. חייב להיות איזון בעיצוב אחרת הבית ייראה ריק אם נעשה העל מינימליסטי או עמוס יתר על המידה אם נבחר בקלאסי/כפרי.

מה מסמלת עבורך דלת הכניסה בפרויקט?

דלת הכניסה זה השער לבית, לממלכה. דלת שיש לה עוצמה משדרת משהו על הבית, הגובה, העיצוב, זה נותן איזה רמיזה על ההשקעה שאני עומדת לראות בתוך הבית. אגב אני לא חושבת שלבית שרובו מודרני חייבת להיות דלת מודרנית, אפשר לשלב. ולגבי דגם מנצח? אני תמיד עוצמת את העיניים, ממש כמו שילדים עושים, ומדיינת איך זה ייראה, ממש דמיון מודרך, ואז הדגם הנכון נגלה בפני.

דגם ארקוס בצבע לבן


ולקינוח:

איזו דלת כניסה של רב-בריח היית משלבת אצלך בבית? נועה
זוהי דלת ממש נקיה, אבל עוצמתית, זה מאוד מתכתב על העיצוב של הבית שלי, נקי, יש שילוב של שחור, ולא מעט, והבית משדר חום קלאסי-מורדני.