אודליה רשף

הכירו את המעצבת אודליה רשף שבעיניה היופי של המקצוע הוא בגיוון.


המקום שבו הכל התחיל

בתור ילדה פגשתי את אח של סבא שלי, אריה אלחנני, בביקור אצלנו בבית בהולנד. אריה היה חתן פרס ישראל לאדריכלות. הוא נתן לי במתנה סט מנייטורי של פינת אוכל ושעון קוקייה מעץ ירוק שמשום מה, בעיני ילדה בת 7, היה הדבר הכי יפה בעולם. הסט המנייטורי הזה ליווה אותי כל חיי, עבר איתי מבית ולבית ועד היום נמצא בסטודיו שלי. כשאני מסתכלת אחורה הכל בעצם התחיל אז, התשוקה המטורפת שלי לעיצוב פנים התגלתה לי שם וממשיכה עד היום.

המיוחד ביותר

הפרויקט המיוחד ביותר עד היום היה פרויקט "נופש על הים" לזוג צעיר בנס ציונה שזו דירתם הראשונה.

הפרויקט הזה חידד לי עד כמה כל עיצוב הוא בר השגה עם רק משתמשים נכון בצבע ובעיצוב קירות.

המורכב ביותר

פרויקט "נופש על הים" דרש ממני את מלוא היצירתיות להפוך דירה מודרנית-אפרורית לדירת חוף ים חלומית עם תקציב שיפוץ של 50,000 של בלבד.

מקורות השראה

אני כבר שנים רבות צופה קבועה בתוכניות עיצוב פנים אמריקניות, ה"אחים לנכס" מקבלים אצלי בספרייה מקום של כבוד לצד המון ספרים של מעצבי-על מכל העולם.

כשאני רוצה להירגע בסוף יום, השלט שלי לוחץ אוטומטית על תוכנית עיצוב כלשהי והרעיונות פשוט מתחילים להציף אותי תוך כדי צפייה..

איך נוצר סיפור

פגישת ההיכרות שלי עם הלקוח היא דייט ראשון לכל דבר. אני באה במיטבי ומביאה את ה100% שלי והלקוחות כמעט תמיד מביאים איתם את כל מה שהכי חשוב להם בחיים, גם אם לכאורה אין להם קשר ישיר לעצוב הבית.

השאיפה שלי היא תמיד ליצור חיבור אמיתי איתם כדי שאוכל לזהות תוך כדי הפגישה את הניואנסים שייחודיים רק למשפחה הזו, רק לזוג הזה. כל מה שמשפיע עליהם, כל מה שחסר להם בחיים, ואז לתרגם את זה לקונספט עיצובי שישרה עליהם רוגע מוחלט בבית.

עניין של סגנון

אני מאמינה שהיכולות האמיתיים של מעצב באים לידי ביטוי ביכולות היצירתיים שלו לעצב עבור כל לקוח באופן אישי את מה שהוא הכי זקוק וכמהה לו בחיים. מתוך כך אין לי ואני מקווה שלעולם לא אאלץ להסתפק בסגנון עיצוב כזה או אחר.

היופי של המקצוע בעיני הוא בגיוון. היכולת ליצור עיצוב שונה בכל פרויקט. לאפשר ללקוח לפרוץ את גבולות הגזרה שלי כמעצבת ולהמציא קונספט עיצובי חדש לכל בית. זה מסע מרגש עבורי לא פחות מאשר עבור הלקות.

על איזה צבע בשום אופן לא תוותרי?

אני מאוד אוהבת זהב מוברש אבל רק אם הוא מתחבר במדויק ללקוח שלי אחרת זה לא ישתלב בפרויקט.

איזה משקל את מעניקה לדלתות הפנים בעיצוב שלך?

האהבה הכי גדולה שלי היא לשלב בין משקופים לבנים של דלתות פנים חדשות לבין פנלים לבנים של פרקט. השילוב יוצר מעין מסגרת פנימית ואווירת הרמוניה רגועה בכל הבית.

צילום: סוזי לוינסון

מה מסמלת עבורך דלת הכניסה בפרויקט?

כשאני מעצבת בית אני לוקחת בחשבון את החוויה כולה שהלקוח רוצה לקבל בבית החדש, עוד לפני אפילו שנכנסים אליו. דלת הכניסה היא בעיני אלמנט משמעותי מאוד בהצגת הייחודיות של המשפחה והקו העיצובי שמאפיין את הבית כולו.

ולקינוח: איזו דלת כניסה של רב-בריח היית משלבת אצלך בבית?

הייתי משלבת את דגם וורסאי אצלי בבית.

יש לוורסאי עיצוב חם בשילוב זכוכית שמאפשרת כניסה של אור טבעי נוסף לבית, משהו שתמיד צריך יותר ממנו..