מספר טיפים לשמירה על הבית בחודשי הקיץ

האם צריך לחשוב פעמיים לפני שאנחנו משתפים תמונה מהחופשה או מפעילות מחוץ לבית והאם ידעתם שרק 9% מהישראלים נוהגים להגן על בתיהם מפני פריצות לפני היציאה לחופשה?


תופעת הפריצות לבתים הינה אחת התופעות המאיימות ביותר על הקהל הישראלי. הפורצים מתוחכמים, לרוב הם פועלים בשקט, לעיתים בכוח ולעיתים בעורמה. ההצלחה של הפורץ תלויה רבות במידע מקדים שהוא מגייס. אחד מהשלבים הראשונים בכל מבצע פריצה מוצלח, הוא לאתר את היעד האטרקטיבי ביותר. מידע מקדים הוא שם המשחק: איזה רכב חונה מחוץ לבית, שעות הכניסה והיציאה של הדיירים, יציאת המשפחה לחופשה, מהם מנגנוני הגנה של הבית הכוללים: מצלמות, אזעקה וצילינדר חכם – כל אלו מהווים מידע מקדים וחשוב עבור הפורצים.

לאחרונה ערכה חברת הסקרים ipsos  סקר שבדק האם הישראלים מגנים על בתיהם מפני פריצות  כשהם יוצאים לחופשה. בסקר נמצא כי למעלה מ-90%  מהישראלים נוהגים לספר מראש לחברים ,משפחה ומכרים שהם עומדים לצאת  לחופשה. עוד נמצא כי מעל 43% נוהגים לתעד את חופשתם ברשתות החברתיות בזמן שהם בחופשה. כמו כן, באשר לשאלה אלו פעולות אתה נוקט לבצע לפני היציאה לחופשה נמצא כי מעל 40% מהישראלים נוהגים לבקש מחבר או קרוב משפחה שיעברו בדירתם אחת לכמה ימים בזמן שהם בחופשה, 31.9% נוהגים להשאיר תאורה דולקת בבית ומעל  38% מהנשאלים כלל לא נוקטים באף פעולה בטרם היציאה לחופשה. דבר נוסף שנמצא בסקר הוא שרק 9 אחוז מהנשאלים דיווחו שהם מתקינים אזעקה, מצלמה או סורגים לפני היציאה לחופשה.

אפליקציה לנעילת דלתות של רב בריח

מנעול חכם ביומטרי (מנעול טביעת אצבע) – Lockapp

במטרה שנוכל לשמור על הבית והמשפחה ולהפחית את הסיכוי לפריצה, ריכזנו עבורכם מספר טיפים להתנהלות בטוחה יותר:

לפני הכל- כדאי לחשוב מה מעלים לרשתות החברתיות!

רובנו משתפים ברשת החברתית אודות החופשות והאירועים בזמן אמת. מידע זה מאפשר לפורצים תכנון מדויק היכן אנחנו נמצאים. כדאי לחשוב פעמיים לפני שיתופים כאלה ואולי לשמור את התמונות מהחופשה לאחר החזרה הביתה. גם העלאה של תמונות חתונה וחניית רכב "חתן-כלה" מחוץ לבית הוא בגדר "פירצה" הקוראת לגנב. כדאי לחשוב על הדברים הללו מראש ולנהוג בחוכמה ובאחראיות.

תשמרו על המפתחות שלכם אצלכם

בחודשי הקיץ קיימת עלייה של כ25% בשכפולי מפתחות. העלייה מיוחסת בעיקר לאובדן וגניבה של מפתחות. פורץ עם מפתח בוודאי שעבודתו קלה יותר, לכן שימרו היטב על המפתחות שלכם והנחו את הילדים כיצד לשמור על המפתחות שברשותם, במיוחד בחודשי החופש הגדול בהם הם יוצאים ונכנסים יותר מהבית. למי שמתקשה, ישנם פתרונות נעילה מתקדמים הפותרים אותנו מהצורך במפתחות מכאניים והינם בטוחים ונוחים –  לדוגמא נעילה ביומטרית אשר פתיחת הדלת נעשית ללא צורך במפתח אלא באמצעות טביעת אצבע בלבד, או באמצעות קודן או שלט.

תמונה של מפתחות משוכפלים

מנעול לדלת – טכנולוגיית טרילוקס 3LOCX- עם ההגנה המשולשת.

צילינדר בטוח ואיכותי – יש דברים שבהם כדאי להשקיע

מומלץ להשקיע בצילינדר איכותי, מוגן פטנט ובעל מנגנון הגנה מפני שכפול. "הצילינדרים המתקדמים מציעים בנוסף לרמת מיגון משופרת וקושי בפריצה שקטה, גם כרטיס שכפול אשר רק בעלי מקצוע מורשים, להם המיכון הטכנולוגי, יכולים לשכפל" מספר יואל מזרחי, מנהל תחום נעילה ואבטחה מתקדמת ברב-בריח. הצילינדר החדש המתוחכם ביותר בישראל – צילינדר 3locxs של רב-בריח, הינו בעל כרטיס בקרת שכפול עם קידודQR  הניתן לקריאה רק באמצעות אפליקציה ייעודית הנמצאת ברשות מנעולנים מורשים. קוד זה נעלם לאחר הסריקה והתרעה על ביצוע הסריקה משוגרת מיידית לרב-בריח. זהו מנגנון הגנה נוסף המקשה על השכפול ונותן לכם ביטחון גם במקרה של אובדן המפתח.

צילינדר של רב בריח

צילינדר לוקסיס- LOCXIS– עם כרטיס ההגנה.

תבחרו בקפידה את בעלי המקצוע שנכנסים לכם הביתה

תמיד כדאי שבנוכחות טכנאי ואיש מקצוע הנכנס הביתה יהיה מישהו מוסמך מטעמכם, ובכל מקרה אין להשאיר את המפתחות בקרבתו. היו מכבדים אך חשדנים, פורצים מספרים כי טכנאים רבים הם שותפים להליך הפריצה לבתים.

אם החלטתם לשדרג את הצילינדר הקיים בצילינדר בטוח ואיכותי יותר, חשוב לבחור במנעולן מוסמך ובקשו לראות תעודות. וודאו כי מדובר במנעולן שעובד עבור החברות המובילות ומוכר להן. דרשו לראות את הצילינדר החדש באריזה המקורית וסגורה של היצרן וכוללת את מספר המפתחות אשר כתוב על גבי האריזה (בדר"כ 3-5). "המנעולן יעניק לכם אחריות מלאה על הצילינדר שרכשתם. חשוב לוודא עוד בטרם תחילת העבודה שאכן תקבלו את האחריות. גזרו ושמרו את הכללים הללו ואת כרטיס השכפול במקום בטוח ובנפרד מהמפתחות" מסביר מזרחי.

לרשימת המנעולנים המורשים שעובדים עם המוצרים של רב-בריחלחץ כאן

להשארת פרטים ופניה לסוכני המכירות- לחץ כאן

* חברת הסקרים שערכה את הסקר: ipsos

הכתבה באדיבות המומחים של רב-בריח