סגנונות פרקטים

פרקטים לפי סגנונות: כל מה שחשוב לדעת כשרוצים להתאים את הפרקט לסגנון העיצובי בחלל


בחירה מותאמת של פרקט תדגיש את הסגנון העיצובי שנבחר לחלל. מדובר בניואנסים קטנים אבל אם אתם מבקשים לדייק את המראה וליצור הרמוניה עיצובית ונעימה לעין, כדאי לעמוד על ההבדלים ולייצר התאמה.

קולקציית הפרקטים של רב בריח משלבת מנעד רחב של פרקטים, המתאימים לשלל סגנונות עיצוב.ליקטנו עבורכם ארבעה סגנונות עיקריים. כל סגנון והפרקט שמתאים לו –

נורדי

קווים לדמותו של הסגנון: בלב הסגנון הנורדי (סקנדינבי) ממוקמת שמיימיות חמימה. סביב הסגנון הזה עוצבה תרבות שלמה – תרבות ההוגה, שמבקשת ליצור חלל חמים, נעים, עוטף ומחבק. עדינות עיצובית, שעושה שימוש ניכר בגוונים בהירים, בטונים חמימים, נרות בגדלים שונים, צמחיה שמהווה נקודות צבע ירקרקות על רקע הגוונים השמנתיים, גרילנדת תאורה שמוסיפה זוהר, ונגיעות מטאל, בעיקר בדמות כלי פליז לעציצים קטנים.

חומרים בולטים: עץ בהיר, בגוון טבעי, בגימור מוחלק, שמיכות אריג חמימות, פליז ומתכות בגוון מוזהב, הם מהחומרים הבולטים שמזוהים עם הסגנון.

הפרקט שיתאים: הנורדי מטיף לרוך ולעדינות. פרקטים בהירים – לבן בגימור ווש או פרקט במראה עץ לבנה בהיר, יהיו בחירות שיוסיפו וידגישו את הסגנון העיצובי בחלל.

אורבני תעשייתי

קווים לדמותו של הסגנון: הסגנונות התעשייתי והאורבני משתלבים זה בזה. לופטים תעשייתיים בפאתי המטרופולינים בעולם, וגם כאן בישראל, שהוסבו למגורים הדגישו את הקשר בין התעשייתי לאורבני. צנרות אינסטלציה חשופות שעוברות על הקיר בגוונים של אדום או נחושת, רצפות אפורות, קווים ישרים חפים מאלמנטים קישוטיים, צבעוניות מינימליסטית של שחור, אפור, אדום ומטאל.

חומרים בולטים: אין ספק שהבטון החשוף והברזל המושחר הם חומרי הליבה שמגדירים את הסגנון העיצובי. את המראה ישלים שימוש בזכוכית ובעץ, באופן מדוד, כנגיעה.

הפרקט שיתאים: פרקט אפור ישתלב היטב עם הסגנון. קיימים טונים שונים של אפור וכולם יעשו את העבודה.

כפרי

קווים לדמותו של הסגנון: הסגנון הכפרי הוא פרשנות לכל מה שמסמל הבית הפרטי. מגע חם, יומיומי, לא מתיימר. ההיפך הגמור מסטריליות מוזיאלית – יש מקום לסימני הזמן – שריטות וכתמים הם בגדר תוספות שמדגישות את האופי. קורות עץ מאסיביות, מטבח מחופה אריחים מעוטרים, פרופילים בלגיים לחלונות ולדלתות, קמין ברזל יצוק, שולחן עץ רחב ידיים שמזמין התכנסות.

חומרים בולטים: משטחי עץ בגימור לא מהוקצע, שימוש בברזל במראה חלוד, אריחים מעוטרים, פח בשימושים שונים כמו למשל אהילים, משפכי השקיה וכלים נוספים.

הפרקט שיתאים: גוון עץ שחושף מראה של ‘עיניים’ וחירוצים שונים. ככל שיהיו יותר מאלו, כך המראה הכפרי יודגש ויעמיק. לצד אלו, גם פרקט לבן ווש יתאים. זאת כאשר מדובר על כפריות מעודנת יותר עם השפעות מפרובאנס.

בוהו

קווים לדמותו של הסגנון: הבוהו משלב נימה אמנותית, עם סממנים מרושלים, נוודיים, חפים מרשמיות ומגינונים. סוג של סגנון חופשי, ייצרי, שעושה שימוש בצבעוניות עזה, ומעריך חשיבה מקורית ושונה. אפשר לומר שהבוהו הוא ההיפך מהבורגני. הלך הרוח הבוהמייני בא לידי ביטוי באופנה וגם בעיצוב חללי הפנים.

חומרים בולטים: טקסטיל מרהיב עם עושר של דוגמאות וצבעוניות עזה הוא הלב של הסגנון, עץ בעיקר בגרסתו המיושנת, המשומשת, קירות צבועים בגוונים כמו חמרה, ארגמן, סגול, אקווה וגוונים עזים נוספים.

הפרקט שיתאים: פרקט שמתכתב עם מראה עץ נוכח, בגוון אגוז או וונגה. פרקט עם אופי, שמכניס עומק מתוחכם למראה הכללי המתקבל. ריצוף פרקט בצורת ‘פישבון’, יתתקבל היטב וידגיש את הסגנון.